Kıbrıs'a gelenlerin bir kısmı ise sağlık amacı ile bu güzel ülkeye seyahat etmektedir. Kıbrıs devlet ve özel hastaneleri, özel klinikler, tıp merkezleri günümüzde dünyadaki tıp alanındaki birçok gelişmeyi yakından takip etmekte ve son teknoloji ürünü cihazlara, eğitimli ve deneyimli uzman doktorlara, hemşirelere, sağlık personeline, modern ünitelere ve sağlıklı, onaylı ilaç tedarikine son derece büyük bir önem verilmekte ve dikkat edilmektedir. Bu titiz ve özenli sağlık çalışmaları, ülkenin sağlık turizmi açısından da ülke ekonomisine ve turizmine olumlu yönde etkiler sunmaktadır.

Sağlık açısından Kıbrıs'ın tercih edildiği alanların başında tüp bebek tedavileri gelmektedir. Kıbrıs, profesyonel hekimler ve sağlık personeli eşliğinde sağlıklı ve hijyenik ortamlarda modern tüp bebek tedavilerinin uygulandığı tüp bebek merkezleri ile bir çok bebek sahibi olmak isteyen anne ve baba adayları tarafından tercih edilmektedir. Bu tercihte, tüp bebek merkezlerinin, sahip olduğu profesyonel hekimler ve sağlık personeli eşliğinde verdikleri kaliteli ve güvenilir hizmetler etkili olmaktadır.

Başarılı sonuçlar alan tüp bebek merkezleri ile Kıbrıs, yüksek teknolojik cihazları ve tüp bebek tedavisinde kullanılan ilaç kapasitesi ile birçok ülkenin bu alanda çok ilerisinde yer almaktadır. Ülkeler arasında bu alanda ilk sırada yer alan Kıbrıs, bünyesinde bulunan tüp bebek merkezleri de kendi aralarında tatlı bir rekabet içindedir. Bu rekabet Kıbrıs'da bulunan en iyi tüp bebek merkezi olmak için kesintisiz devam etmekte ve hizmet kalitesini daha mükemmel bir noktaya taşımaktadır. Şu an Kıbrıs'ta bulunan en iyi tüp merkezi Girne Kadın Sağlığı ve Tüp Bebek Merkezi'dir.

Kıbrıs'ta Bulunan Tüp Bebek Merkezleri Hangi Şehirlerde Bulunur?

Kıbrıs'ta bulunan tüp bebek merkezleri; Lefkoşa, Girne ve Magosa şehirlerinde kurulmuştur. Bu şehirler, tüp bebek hastaneleri ile her yıl tüp bebek tedavisini tercih eden ve çocuk sahibi olmayı dört gözle, büyük bir heyecan ile yıllardır düşleyen aileleri güler yüz ve misafirperverlikleri ile en güzel şekilde merkezlerinde ağırlamaktadır.

Girne'de Bulunan Tüp Bebek Merkezleri

Girne'de bulunan tüp bebek merkezleri Girne Kadın Sağlığı ve Tüp Bebek Merkezi'dir.

Kıbrıs'ta tüp bebek tedavisi arayışı içinde olan çiftler ve dünya çapında çeşitli ülkelerden tüp bebek tedavisi için Kıbrıs'a gelen çiftler, Kıbrıs'ta tüp bebek tedavisi için merkez ve doktor seçimlerinde seçtikleri kurum ve doktorun üremeye yardımcı tedaviler (ÜYTE) konusundaki uzmanlık belgesini görmektedirler. Kıbrıs'ta kaliteli ve güvenilir bir hizmet sunan Girne Kadın Sağlığı ve Tüp Bebek Merkezi bu belgelere haiz olup, ayrıca merkezin, doktorların ve embriyologların Sağlık Bakanlığı tarafından onaylanan yetki belgelerinin güncelliğine de özen göstermektedir.

Girne Kadın Sağlığı ve Tüp Bebek Merkezi ile Yüksek Başarı

Kıbrıs Tüp Bebek Merkezi sayısı, 2018 yılından itibaren on beşi aşmış vaziyete ulaşmıştır. Daha önceki sayılar bu rakamın yarısı kadardır. Bu sayıların artmasında tıbbi alandaki gelişmelerin yanı sıra tüp bebek tedavisine yönelik artan talepler de etkin rol oynamaktadır. Tüp bebek tedavisi yaptırmaya karar veren çiftler bu tedavi için en ideal ülke Kıbrıs'ı seçmelerinin yanında Kıbrıs'taki en iyi tüp bebek merkezi hangisi? sorusunun da cevabını yoğun olarak araştırmaktadır.

Karşılarına çıkan cevap; tüp bebek tedavilerinde başarı ortalaması yüksek olan Girne Kadın Sağlığı ve Tüp Bebek Merkezi'dir. Girne Kadın Sağlığı ve Tüp Bebek Merkezi, son teknoloji ile donatılan dört katlı ve 1000 metrekare kapalı alanı ile diğer tüp bebek merkezlerine nazaran farkını, bir adım ötede olduğunu ortaya koymaktadır. Bu farkın yaratılmasında kuşkusuz özveri ile çalışan uzman hekimler, hemşireler ve tüm sağlık çalışanlarının büyük katkıları vardır. Onların bilgi birikimi ve tüp bebek tedavileri alanındaki deneyimleri hastaları için en büyük umut ve mutluluk kaynağıdır.

Girne Kadın Sağlığı ve Tüp Bebek Merkezinin Başarısını Sırrı

Girne Kadın Sağlığı ve Tüp Bebek Merkezi çalışan hekimleri ve sağlık personeli başarılarının sırrının " Samimiyet " olarak açıklamaktadırlar. Girne Tüp Bebek Merkezi, tüp bebek alanında çalışmalarına başladığı günden bugüne hastalarını ailelerinden biri olarak görmekte ve onlarla sıcak, içten bir iletişime dayalı, karşılıklı sevgi ve saygı içeren, güvene dayalı bir ilişki kurmaktadır. Birçok tüp merkezinden farklı olarak sadece müşteri odaklı değil, daha ötesinde ailece mutlu olmak düşüncesi ile tüp bebek merkezindeki tüm çalışanlar hareket etmektedir.

Tüp Bebek Tedavisi Nedir?

Tüp bebek tedavisi, istedikleri halde çocuk sahibi olamayan yani tıbben infertilite problemi yaşayan çiftlerde uygulanan bir tedavi yöntemidir. Tüp bebek tedavisinde, kadından elde edilen yumurta ve erkekten elde edilen sperm laboratuvar ortamında döllenir. Vücut dışında gerçekleşen bu işlem IVF (IN VITRO FERTILIZASYON) olarak adlandırılır. Halk tarafından bilinen adı ile yapılan uygulama Tüp Bebek işlemidir. Bu yöntem, çocuk sahibi olmak isteyip de olamayan çiftlerde uygulanan yardımcı bir üreme tekniğidir. Bu yöntem, uzun yıllardır başarı ile Girne Tüp Bebek Merkezi'nde uygulanmaktadır.

Kısırlığa Işık Tutan Tedavi: Tüp Bebek

Tüp bebek tedavisi, çağımızda dünya üzerinde en çok tercih edilen kısırlık için uygulanan tedavi türüdür. Kısırlık; erkeğin sperm kalitesinin düşük olması, ilerleyen yaş, kilo artışı, enfeksiyonlar ve tüplerde meydana gelen tıkanıklıklara bağlı olarak ortaya çıkabilmektedir. Kısırlığa neden olan başka unsurlar üzerinde de günümüzde araştırmalar yapılmaktadır. Dizüstü bilgisayar kullanımları gibi. Çeşitli sebeplerle çocuk sahibi olamayan çiftler için en büyük umut ışığı ve güvenilir tedavi, başarılı sonuçlar verdiği gözlemlenen tüp bebek tedavisidir.

Tüp Bebek Tedavisinin Aşamaları Nelerdir?

Tüp bebek tedavisinin başlıca aşamaları:

 • - İlk muayenenin yapılması ve akabinde çiftin değerlendirilmesi
 • - Yumurtalıkların ilaç ile uyarımı
 • - Yumurta toplama
 • - Döllenme
 • - Embriyo transferi
 • - Gebelik testi
 • olarak özetlenebilir.

  Tüp Bebek Tedavisi Uygulanabilecek Olan Kişiler Kimlerdir?

  Tüp bebek tedavisi; kısırlık tanısı konulan kişilere, her iki tüpü de tıkalı olan kadınlara, cerrahi operasyon sonucu tüpleri alınan kadınlara, yumurta bozukluğu olan kadınlara, hormon bozukluğu taşıyan kişilere, yumurtalık kisti taşıyan kadınlara, yumurta ya da sperm sayısı yetersiz olan kişilere, menisinde sperm bulunmayan erkeklere, sperm kalitesi düşük erkeklere, tekrar eden düşük problemi olan kadınlara, ilerleyen yaşa bağlı gebe kalamayan kadınlara, şiddetli sperm şekil bozukluğu olan erkeklere tüp bebek tedavisi uygulanabilmektedir.

  Tüp Bebek Tedavisi Deneme Sayısı

  Tüp bebek tedavisi, başarı kazanılana kadar uygulanabilir. Bunun için herhangi bir sınır yoktur. Ancak deneme sayısını artırmak, başarı olasılığını artırmaya sebep olmamaktadır.

  ADRESSE

  Zypern IVF Zentrum
  Fevzi Çakmak Straße Kurtuluş Avenue - Kyrenia
  Nord Zypern
  GSM : +90 548 873 08 73

  ARBEITSSTUNDEN

  Mon-Fri 8:30 am to 5:00 pm
  Saturday 9:30 am to 1:00 pm
  Sunday Closed

  Social Media